آخرین اخبار : 

شاخه گل رز کریستالی

شاخه گل رز

برای ساخت شاخه رز، چند تا غنچه و شاخه برگ لازمه که آماده کنید، علاوه بر آن ساقه و نوار گاترین سبز هم لازم داریم.

۱ـ غنچه: ۲ مدل غنچه  داریم که مدل یک فقط از ۳و۵تا گلبرگ درست شده و غنچه دوم از ۵و۷ تا گلبرگ ساخته شده، هرچه تعداد بیشتر باشه غنچه بزرگتره.

روش ساخت مثل گل رز مدل۲ ، غنچه ۳ تایی را داخل ۵تایی و غنچه ۵ تایی را دخل ۷ تایی قرار می دهیم و اضافی سیمها را به هم می پیچیم.(شکلهای ۱تا۳)

 شاخه گل کریستال

۲- شاخه برگ : برای ساخت برگ بهتره از سیم شماره ۵ استفاده کنید. یک برگ وارد سیم کرده(شکل۴) سیم را باز بهتره دوبار از خود برگ عبور داده (شکل۵)و محکم بکشید و دو طرف سیم را به هم تاب دهید(شکل۶)

برگ بعدی را وارد سیم کرده در محل مناسب قرار داده و دوباره سیم را از آن عبور داده و محکم می کشیم و دو طرف سیم را تا سیم اصلی تاب می دهیم به همین ترتیب برگهای بعدی(شکلهای۷ تا۱۳)

 شاخه گل کریستالی

 شاخه گل رز کریستال

۳- از این مدل شاخه برگ، به تعداد غنچه ها، سه تایی و به تعداد گلها، ۵ تایی و چند تا تکی لازم داریم(شکل۱۴)

۴- وسایل ما برای شاخه پیچی اماده است(شکل۱۵) دقت کنید اگر می خواهید شاخه صاف و بدون انعطاف باشد از سیم مسوار استفاده کنید در غیر اینصورت از شاخه های گلسازی موجود در بازار استفاده نمایید.

۵- غنچه ها را کنار برگهای سه تایی قرار داده سیمها را به هم تاب دهید(شکل۱۶) و گلهای اصلی را کنار برگهای ۵تایی(شکل۱۷ و۱۸)

 اموزش شاخه گل رز

۶- از ۵ سانت مانده به سر شاخه نوار گاترین را رو به بالا و به شکل اریب می پیچیم، هنگام پیچیدن ساقه را در دست چپ گرفته نوار گاترین را دور ساقه قرار دهید و با انگشت شست و اشاره محکم بگیرید و با دست راست نوار گاترین را کمی بکشید تا کشیده شود بعد با دست چپ ساقه را همراه با نوار گاترین تاب دهید. اگر نوار را نکشید ساقه پیچی شما شل می شود.(شکل۱۹)

۷- به انتهای ساقه که رسیدیم برعکس دستمان را تاب میدهیم و به سمت پایین می اییم از این به بعد همزمان با پیچیدن نوار گاترین گلها ، غنچه ها، افشانه ها و برگها را قرار می دهیم.( شکل۲۱تا۳۰)

 ساخت شاخه گل رز

 شاخه گل رز

۸- مابین غنچه ها و گلها جا های خالی را با برگ تنها پر می کنیم.(شکل۲۳)

 عکس شاخه گل رز

۹- در انتها نوار گاترین را به همان شکل مایل (اریب) در حالیکه نوار را می کشیم ادامه داده و حدود انتهای سیم محکم آنرا طوری می کشید که هم به سیم بچسبد و هم پاره شود.( شکل۳۱ و ۳۲)

 شاخه گل مصنوعی

 گل مصنوعی

برای مشاهده عکس ها در اندازه بزرگ، روی عکس راست کلیک کرده و گزینه open image in new tab را بزنید.

منبع: kristal1391.blogfa.com

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *