آخرین اخبار : 

رومیزی کریستالی

رومیزی کریستالی مدل ستاره (۱)

 

امیدوارم رومیزی قبلی رو درست کرده باشید ، اگه دقت کنید مراحل زیر هنوز ادامه همون رومیزی قبلیه تا اینکه یک ۶ ضلعی بوجود بیاد ، حالا ممکنه شما از کریستالهای ریز استفاده کرده باشید باز هم فرقی نمی کنه در نهایت یک شش ضلعی داریم. (شکل۴۵ تا ۵۸)

نکته:

در تبدیل رومیزی شش ضلعی به ستاره ای بعد از شروع، تشخیص اولین کریستال هر ضلع مشکل میشود پس قبل از شروع اولین و آخرین کریستال هر ضلع را برای خودتان مشخص کنید. مثلا یک نخ وارد آن کرده و گره بزنید.

  رومیزی ستاره ای

 رومیزی مدل ستاره

  آموزش رومیزی کریستال

۱- در واقع رومیزی ستاره از رومیزی ۶ ضلعی ساخته میشه ، یا شما تا اینجا رومیزی رو می بافید و کارو تموم می کنید یا ادامه میدید و اونو تبدیل به ستاره می کنید .

هر ضلع رومیزی تبدیل به گوشه ستاره ای میشه پس ما در نهایت یک ستاره ۶ گوشه داریم. قدم اول : تشخیص ضلعها است بعد یک نخ وارد اولین کریستال ضلع مورد نظر می کنیم و از دو طرف کریستال به یک اندازه نخ ( شکل  ۵۸) دوباره به هر نخ یک کریستال وارد کرده و اینبار نخ سمت راست را وارد کریستال سمت چپ می کنیم . تا بافت کریستال ما کم بشه( یعنی در هر ردیف حالت شیب پیدا کنه و دور نزنه ) این کار را ادامه میدهیم تا به آخر ضلع مورد نظر برسیم و به همین ترتیب برمی گردیم در هر ردیف ۲ کریستال کم شده و حالتی نوک تیز پیدا میکند. تا شکل ۶۱ که دو طرف نخ به هم می رسند.

 اموزش بافت رومیزی

۲- اول نخی که روی آن ستاره قرمز زدم( شکل ۶۱) را از کریستال با ستاره زرد رد می کنیم، حالا دو طرف کریستال مورد نظر نخ است ، به هر کدام یک کریستال وارد می کنیم و نخ ها را به هم گره محکم میزنیم. اضافی نخها را دو باره از کریستالها عبور میدهیم و در پشت کار می چینیم.( شکل ۶۲و۶۳)

۳- دقت کنید بعضی جاها لازم نیست به دو نخ کریستال وارد کنیم مثل شکل ۶۶ که فقط باید از کریستالی که قبلا بافته شده نخ رو رد کنیم همینطور شکل ۶۷( اینو دیگه خودتون تشخیص میدید، در هر حال در هر مرحله ما یک مثلث درست میکنیم)

 بافت رومیزی با مهره

۳- همین مراحل را برای ۵ ضلع دیگر انجام میدهیم.

شامل:

الف: تشخیص اولین کریستال هر ضلع

ب: وارد کردن نخ به کریستال مورد نظر

ج: شروع بافت تا آخرین کریستال همان ردیف طبق شکلهای ۶۵ به بعد.

 مدل رومیزی

 رومیزی با مهره های کریستال

  رومیزی کریستال

 رومیزی کریستال بافی

 عکس رومیزی کریستالی

منبع: kristal1391.blogfa.com

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
 1. تناز گفت:

  سلام ممنون از سایت خوب و آموزنده تون
  لحضاتتون شاد و پرگل

 2. سمیرا گفت:

  سلام عزیزم
  سایت خیلی خوب و جالبی داری
  موفق باشی

 3. شیدا گفت:

  سلام خانمی خیلی ممنون از سایت خوبتون من یه مدل رومیزی رو دارم ک ستاره ایه ولی بافتش با این رو میزی فرق داره هرضلع ستاره بامربع شروع مبشه چطور میتونم عکسش رو براتون بفرستم تا اموزش بدید لطفا زود جواب بدید ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *