آخرین اخبار : 

انگور کریستالی

انگور
 وسایل مورد نیاز:۱) کریستال برای انگور شامل کریستالهای گرد و اشکی تپل و کریستال برگ انگور۲) سیم روکش دار شماره ۳ نقره ای

۳) نوار گاترین سبز

 

 

روش ساخت:

۱- ۸۰ تا ۱۰۰ عدد کریستال را در سیم  می ریزیم( اگر بخواهید دانه های انگور سایه روشن باشد می توانید از دو رنگ نزدیک به هم استفاده کنید و به شکل یک در میان در سیم بریزیم مثل انگور من که دانه های کریستال زرد و عسلی دارد.) شکل ۱

۲)۱۲ تا از دانه ها را یکی یکی می پیچیم و به هر کدام حدود ۱ سانت پایه می دهیم( وقتی یک دانه را به تنهایی گرفته و می پیچیم هر چه بیشتر بپیچیم پایه بلندتر می شود) بین پایه ها هم ۱ سانت فاصله باشد(شکل ۲و ۳)

 اموزش انگور کریستالی

۳) در ادامه ۱۰ تا ۱۲ تا خوشه دوتایی درست می کنیم  یعنی ۲۰ تا ۲۴ دانه کریستال به این شکل که ۳ سانت سیم را از دانه قبلی کنار می گیریم یک کریستال را می پیچیم  یک سانت پایه می دهیم ،کریستال بعدی را می پیچیم و پایه آن را به پایه کریستال اول رسانده و با هم ۱ سانت دیگر ادامه می دهیم ( شکل۴ تا ۸) ازین خوشه ۱۰ تا ۱۲ تا درست می کنیم. 

 اموزش ساخت کاردستی

۴) در ادامه ۷ تا خوشه سه تایی درست می کنیم به این نکته توجه کنید که برای خوشه های ۲تا به بالا وقتی کریستالها را می پیچیم اگر کریستال اول را از چپ به راست پیچیدیم کریستال بعدی را برعکس از راست به چپ می پیچیم. ( شکل۹ تا ۱۶)

 انگور کریستال

  انگور کریستالی

۵) ۴ تا ۵ تا خوشه ۵ تایی درست می کنیم. (شکل ۱۷ تا ۱۹ )

 ساخت انگور با کریستال

۶) سیمی به اندازه ۲۰ تا ۳۰ سانت را چند لا می کنیم(چند لا مثلا ۵لای آن ۲۰ تا ۳۰ سانت باشد)به عنوان ساقه انگور(شکل ۲۰ )

۷) سیم اضافی انگور را از سمت خوشه ی یه دانه به سیم ساقه می پیچیم طوریکه دانه های کریستال سر ساقه قرار بگیرد( شکل ۲۱ و۲۲)

 آموزش ساخت کاردستی

۸) سیم ساقه را دست چپ می گیریم و سیم دارای خوشه های انگور را در دست راست گرفته و دور ساقه به شکل شل( نه محکم) می پیچیم و هر چند دور آنرا تنظیم می کنیم و شکل می دهیم( شکل ۲۳ تا ۲۶) تا انگور کامل شود.

 ساخت کاردستی

۹)   ۲ تا ۳ کریستال برگ را جدا گانه با سیم می پیچیم ( شکل ۲۷) در محل مناسب روی انگور قرار داده و سیم آنرا به ساقه انگور می پیچیم(شکل۲۸)

ساخت انگور زیبا

۱۰)  با نوار گاترین ساقه را می پوشانیم ( شکل ۲۹و۳۰) سیم اضافی ساقه را دور یک سیم مسوار یا میل بافتنی می پیچیم و به آن شکل می دهیم.

حالا انگور آمادست

منبع: kristal1391.blogfa.com

, , , , , , , , , , , , , , , , ,
 1. مریم گفت:

  خیلی ممنون. عالی بود. کامل توضیح داده اید.

 2. مونا گفت:

  به این میگن اموزش. خ عالی بود تشکر

 3. elham گفت:

  خیلی ممنون از اموزشتون.اگه ی کم مراحل ساخت واضح تر باشه بهتره.

  • flowermaking گفت:

   سلام الهام جان
   توضیحات معمولا کافیه. در اکثر موارد هم علاوه بر توضیح،باعکس مراحل ساخت نشون داده میشه.باز هم توضیح بیشتر میذاریم چشم عزیزم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *